Zrcadlové skříňky do koupelny

03.03.2020

Vybrat vhodný nábytek do koupelny nemusí být taková legrace, jak se možná na první pohled zdá. Zvážit se musí dopředu mnoho aspektů, a pokud vede věčný boj s místem, může to být ještě horší. Žádná koupelna se ale neobejde bez zrcadla. Zrcadlové skříňky pak nabízejí i volný prostor k uložení věcí navíc.

Zrcadlová skříňka
Zrcadlová skříňka

Zrcadla a jejich důležité funkce v každé koupelně

Tou nejdůležitější a hlavní úlohou každého zrcadla je rozhodně odraz našeho obrazu. Díky zrcadlu tak každý den můžeme kontrolovat, jak nám to sluší a popřípadě můžeme doladit nějaké nedostatky. Bez koupelnového zrcadla si tak svůj život umí dnes představit jen málokdo. Zrcadlo však zvládá daleko více funkcí.

Při promyšleném umístění světel dokážete celou koupelnu ozářit díky úsporným a méně nákladným žárovkám. Zrcadlo dokáže totiž dopravit osvícení i do míst, pro jejichž nasvícení byste potřebovali další zdroje světla.

Jak poslouží v malé koupelně

Díky zrcadlu také opticky viditelně zvětšíte prostor. I z malé koupelny se dá udělat vzdušný prostor, který obsáhne všechno potřebné a nebude působit stísněně. V malé koupelně navíc bývá obrovský problém najít další úložný prostor, pokud si nemáte kam ukládat své kosmetické nezbytnosti, vyberte si rozhodně zrcadlové skříňky. Díky tomu získáte skříňku navíc, a i praktické zrcadlo. Velikost skříňky je pak jen na vás. Hlavně aby se do ní všechno vešlo.

Když je ve hře každý centimetr

Pro typicky malé panelákové koupelny jsou zrcadlové skříňky tím nejlepším řešením. Splní nejen svůj účel, ale poskytnou také tolik cenný úložný prostor. Nejčastěji jde o nástěnnou skříň s různými variantami otevírání, které na přední straně mají zrcadlo. To může být navíc osvíceno horními nebo bočními světly. Nejlepší variantou jsou skříňky s umístěnými světly po obou stranách. Některé skříňky k tomu obsahují také elektrickou zásuvku.

Tímhle praktickým řešením zabijete dvě mouchy jednou ranou.