Zrcadlové skříňky jsou nejen stylové, ale i praktické

15.10.2020

Pokud i vy vnímáte koupelnu jako oázu klidu, věnujte jejímu vybavení a designu patřičnou péči, a každý detail zařiďte tak, abyste se v ní cítili opravdu dobře. Nejen hlavní věci jako vana, sprchový kout a další sanita jsou důležité. Zrcadlové skříňky by rovněž neměly vaší pozornosti uniknout. Jejich umístění i vnitřní členění může být pro vaši koupelnu poměrně zásadní.

Pro pořádek je potřeba místo

Většina běžných koupelen často bojuje s prostorem. Proto jsou zrcadlové skříňky jejich neodmyslitelnou součástí. Opticky místnost zvětší a přidají jí několik centimetrů, ale hlavně poskytnou úložný prostor pro všechny hygienické nezbytnosti, kterých se zejména ve vícečlenných rodinách nasbírá pořádná řádka.

Skříňky s osvětlením i bez

Zrcadlové skříňky jsou k dostání v nejrůznějších verzích. Můžete zůstat u strohé klasiky nebo zvolit sofistikovanější verzi. Velice oblíbené jsou skříňky s integrovaným LED osvětlením, které se vesměs umísťují nad umývadlo. Pro dokonalou hygienu a úpravu zevnějšku tak budete mít po ruce vždycky dostatek světla. Další dobrou vychytávkou je přídavné kosmetické zrcadlo, což ocení zejména muži při holení a ženy při drobných kosmetických úpravách. Přídavné zrcadlo bývá buď statické, nebo ve výsuvném provedení.

Zvolte správný rozměr skříňky

V malém prostoru je potřeba vybavení vybírat promyšleně. Zásadní je velikost umyvadla a prostor nad ním. Právě do tohoto prostoru by měla zrcadlová skříňka perfektně zapadnout, aby neplnila jen praktickou, ale také estetickou funkci. Co se týče rozměrů, standardně jsou k dispozici skříňky v šířce 80 až 120 centimetrů.

Pokud se chystáte k velké rekonstrukci koupelny a skříňka není to jediné, co potřebujete vyřešit, doporučujeme obrátit se na zkušeného bytového architekta. Zejména v malém prostoru dokáže doslova kouzlit.